Inspirace Novinky Zajímavosti

Co je to kontinentální postel?

Velké, vysoké a neuvěřitelně pohodlné postele nejsou už jen výsadou pětihvězdičkových hotelů. Tento luxus si můžete dopřát i ve své ložnici díky kontinentálním postelím, které povyšují spánek na zcela novou úroveň. Co to kontinentální postele jsou a jaké jsou jejich hlavní výhody?

CO JE TO KONTINENTÁLNÍ POSTEL?

Kontinentální postel, někdy nazývaná také jako boxspring postel, se od běžných postelí liší jednak svou výškou a jednak svým složením. Výška této postele včetně matrace bývá obvykle okolo 60 až 70 centimetrů, takže se do postele velmi snadno ulehá i se z ní velmi dobře vstává.

SLOŽENÍ KONTINENTÁLNÍ POSTELE

Kontinentální postel se skládá ze spodního dílu složeného z masivního rámu, pružinového systému a dalších materiálů. Tento díl je známý pod názvem boxspring a slouží jako ventilační a ortopedický podklad pro hlavní matraci. Následuje již zmíněná hlavní matrace, na které může být umístěný ještě takzvaný topper neboli svrchní podložka. Tato podložka ještě umocňuje komfort při spánku a navíc chrání matraci. Hlavní matrace a svrchní podložka bývá většinou na posteli volně položena, takže ji můžete snadno vyměnit za jinou.

JAKÉ JSOU VÝHODY KONTINENTÁLNÍCH POSTELÍ?

Pojďme si představit hlavní výhody kontinentálních postelí.

VÝŠKA MATRACE

Jednou z klíčových výhod kontinentálních matrací je jejich již zmíněná výška. Díky ní si můžete do postele bez jakýchkoliv komplikací sednout a také se z ní rychle zvednout. Vyšší poloha však přináší i další výhodu, vzhledem k tomu, že budete vyšší vzdálenost od podlahy, nemusíte se tolik obávat víření prachu.

ABSENCE ROŠTU

Jak už jsme zmínili v předchozích řádcích, základní část postele tvoří boxspring, konstrukce postele tak neobsahuje žádný lamelový rošt. Box s pružinovou matrací přináší povrch, jenž je zcela jednotný, pohodlný a nevrže.

LUXUSNÍ VZHLED

Kontinentální postele jsou vyhledávané nejen proto, že jsou velmi pohodlné a slibují kvalitní spánek, ale pyšní se také svým luxusním vzhledem. Většina postelí je vybavena čelem, které má estetickou i praktickou funkci. Některé boxspring postele jsou navíc vyrobeny ručně, takže máte možnost nechat si vyrobit postel zcela na míru podle vašich představ z nepřeberného množství materiálů, barev i vzorů.

DLOUHÁ ŽIVOTNOST

Luxusní kontinentální postele vynikají také dlouhou životností a vysokou odolností. I když bývají boxspring postele obvykle dražší než ty klasické, investice do nich se vyplatí, protože vám budou sloužit desítky let.

PRO KOHO JE KONTINENTÁLNÍ POSTEL VHODNÁ?

Boxspring postel je vhodná pro všechny, kteří si chtějí během spánku dopřát maximální komfort. Díky její výšce ji ocení senioři i lidé s nemocemi pohybového aparátu. Ti navíc mohou zvolit kontinentální postel s polohovacím systémem, který jim umožní navolit optimální polohu. Na trhu jsou k dostání také kontinentální postele a matrace vyrobené z přírodních materiálů, které ocení alergici.

Dopřejte si i vy díky kontinentální posteli komfort, který změní kvalitu vašeho spánku.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit