Inspirace Novinky Postele

Co znamená luxusní postel?

Ptáte se, co si představit pod pojmem luxusní postel? Řadě z nás se vybaví obrovská vysoká postel spojená s pětihvězdičkovými hotely. Spánek na luxusní posteli, která je navržena tak, abyste si na ní dokonale odpočinuly, si však nemusíte dopřávat jen v hotelích, ale také doma. Dalo by se říci, že je investice do prémiové postele investicí do zdraví.

PROČ SE INVESTICE DO LUXUSNÍ POSTELE VYPLATÍ?

Jak už jsme nastínili v úvodu, výběr postele má velký vliv na naše celkové zdraví. Právě kvalitní spánek se totiž do značné míry podílí na tom, jak se budeme cítit během celého dne. Nedostatek spánku naopak zvyšuje riziko celé řady nemocí, ať už v podobě kardiovaskulárních onemocnění nebo úzkostí a depresí. Postel je proto potřeba vybírat stejně pečlivě, jako byste například vybírali nový automobil. Přeci jen v posteli trávíme zhruba třetinu svého života.

LUXUSNÍ POSTEL = KONTINENTÁLNÍ POSTEL

V souvislosti s prémiovými postelemi se čím dál tím častěji objevuje pojem kontinentální postel známá také jako boxspring postel nebo také americká postel. Jaký je rozdíl mezi klasickou postelí a tou kontinentální? S jediným pohledem poznáte, že je kontinentální postel vyšší než ta klasická a obvykle dosahuje výšky 60 až 70 cm, která zajišťuje komfortní uléhání do postele a komfortní vstávání. Boxspring postele se od běžných postelí liší také svou konstrukcí a vyplňují nejvyšší požadavky na komfort i na design.

KONSTRUKCE LUXUSNÍCH KONTINENTÁLNÍCH POSTELÍ

Ptáte se, co je tedy na konstrukci kontinentálních postelí výjimečného? Skládají se z několika částí. Nosná část postele se označuje jako boxspring a je složená z masivního rámu a pružinového systému. Tato část posteli propůjčuje pevnost, vzdušnost a dlouhou životnost. Nedílnou součástí americké postele je hlavní matrace, která bývá obvykle vyšší než klasická matrace. V neposlední řadě bývá součástí kontinentálních postelí také svrchní matrace neboli topper. Ten chrání hlavní matraci a ještě umocňuje komfort během spánku.

PODLE ČEHO KONTINENTÁLNÍ POSTEL VYBRAT?

Zatímco dříve byly kontinentální postele výsadou pouze nejluxusnějších hotelů, dnes je jejich nabídka na českém trhu opravdu bohatá. Ne všechny postele, které jsou označovány jako kontinentální, se však vyznačují takovou kvalitou, jakou by měly. Jak tedy poznat, že zvolíte postel, která vám zajistí ten nejlepší možný spánek?

ZAMĚŘTE SE NA KONSTRUKCI POSTELE

Při výběru boxspring postele je zcela zásadní její konstrukce. V případě levnějších kontinentálních postelí se může stát, že jim bude chybět jedna z nejzásadnějších částí, a sice boxspring, který bude nahrazený pouze prázdným prostorem pod hlavní matraci. Některé luxusní boxspring postele jsou k dostání i s polohovacím systémem, který ještě umocní pohodlí při odpočinku.

ZAJÍMEJTE SE O POUŽITÉ MATERIÁLY

Dalším významným faktorem při výběru by měly být použité materiály. Rám postele bývá často vyráběný z masivního dřeva, díky kterému je celá postel stabilní a garantuje vysokou nosnost. Nejen pro alergiky a astmatiky, ale pro všechny, kteří se chtějí skvěle vyspat, je  ideální, pokud jsou i ostatní části postele vyrobeny z přírodních materiálů bez použití chemických lepidel.

NEPODCEŇTE VELIKOST POSTELE

Manželské postele se obvykle vyrábějí s rozměrem 180 x 200 cm. Pokud se však rádi v posteli převalujete a máte rádi kolem sebe dostatek prostoru, nemusíte se omezovat jen těmito rozměry, ale můžete zvolit i větší postel, například s rozměrem 200 x 200 cm nebo 200 x 220 cm, samozřejmě si ale můžete nechat vyrobit i větší postel. Co se týče výšky, postel by měla být vysoká minimálně 50 cm.

ROZHODUJTE SE I PODLE DESIGNU

Také to máte tak, že se vám spí lépe v místech, která se vám líbí? Postel by tedy neměla být pouze praktická, ale měla by být designovým prvkem vaší ložnice. Na vzhledu kontinentální postele se do značné míry podílí čelo postele, které bývá dominantou boxspring postele. Čelo může být jednoduché i zdobené a může mít také různé rozměry. Kromě toho, že plní estetickou funkci, slouží také i opěrka zad.

TIP: POSTEL SLADĚNÁ S NÁBYTKEM

Máte rádi, když je v pokoji všechno hezky sladěné? Někteří výrobci, jako je například česká značka Johann Malle, vyrábějí kontinentální postele přímo na míru vašim představám a požadavkům a dokáží k postelím vyrobit také nábytek a další doplňky za použití stejných materiálů.

DŮLEŽITÉ JE I LOŽNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Pro kvalitní spánek jsou pochopitelně kromě samotné postele důležité také další doplňky, například polštáře, přikrývky, prostěradlo a povlečení. Opět doporučujeme volit ložní příslušenství vyrobené z přírodních materiálů. V případě ložního prádla je oblíbenou volbou 100% bavlna, která je velmi příjemná na dotek, je prodyšná  a vysoce odolná.

ZÁVĚR: LUXUSNÍ POSTEL PRO LUXUSNÍ SPÁNEK

Rozhodně si zasloužíte luxusně se vyspat každičkou noc. Na míru potřebám vašeho těla jsou vytvořeny prémiové kontinentální postele, které odpočinek povyšují na zcela novou úroveň.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit