Inspirace Matrace a rošty

Ekologické matrace z přírodních materiálů pro zdravější spánek

Pokud byste měli říci, co má nejvýraznější vliv na kvalitu spánku, velmi pravděpodobně byste na první příčky zařadili matraci. Právě ona totiž do velké míry předurčuje, jestli se probudíte odpočatí a plní energie a zda budete nový den zahajovat bez bolesti zad nebo hlavy. Výběr matrace, na které trávíte významnou část svého života, byste proto neměli podceňovat. Pojďte se s námi podívat na to, proč se vyplatí zvolit matraci vyrobenou z přírodních materiálů.

ZAMĚŘENO NA MATERIÁL MATRACE

Většina výrobců uvádí, že materiály, ze kterých jsou jejich matrace vyrobeny, jsou zdravotně nezávadné. To však bohužel neplatí na 100 %. Z matrací se mnohdy uvolňují látky, které jednoznačně zdraví neprospívají. Například jádro matrace by nemělo obsahovat takzvané samozhášecí látky, které tělu škodí, a pružiny matrace by neměly obsahovat galvanizované železo. Je také dobré vědět, z čeho jsou vyrobeny potahové tkaniny a jaká lepidla byla na výrobu matrace použita.

TIP: Předtím než vyměníte starou matraci za novou, je dobré ji nechat několik dní po nákupu vyvětrat.

DEJTE ZELENOU EKOLOGICKÝM MATRACÍM

Pokud chcete mít jistotu, že vámi vybraná matrace nebude zdraví škodlivá, ale naopak bude tělu prospívat, sáhněte po ekologické matraci vyrobené z ryze přírodních materiálů, která nezatěžuje organismus člověka ani životní prostředí.

BENEFITY PŘÍRODNÍCH MATRACÍ

Matrace vyrobené z přírodních materiálů jsou skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí vytěžit ze spánku maximum, zvláště pak pro alergiky a malé děti. Přírodní matrace omezují kožní potíže a bolesti zad a ulevují také osobám s nadváhou.

JAKÉ PŘÍRODNÍ MATERIÁLY V LOŽNICI OCENÍTE?

Mezi materiály, z nichž se přírodní matrace vyrábějí, patří například bavlna, kokosové, konopné a lněné vlákno, ovčí vlna, kašmír nebo přírodní kaučuk a koňské žíně. Pojďme si přiblížit funkci některých z uvedených materiálů.

BAVLNA

Bavlna je nejen příjemná na dotek, ale je také pevná a měkká a nedráždí pokožku. Běžně se používá jako nejsvrchnější vrstva matrace.

KOKOSOVÉ VLÁKNO

Kokosové vlákno, které pochází z kůry nedozrálých plodů kokosové palmy, patří mezi perfektně izolující a elastické materiály. Mezi přednosti tohoto daru přírody patří odolnost proti houbám, bakteriím, plísním, hnilobě, roztočům i vlhkosti. Kokosová vlákna jsou také velmi pevná a zároveň prodyšná.

PŘÍRODNÍ KAUČUK

Mezi benefity přírodního kaučuku patří skutečnost, že je antialergenní a antibakteriální.

KOŇSKÉ ŽÍNĚ

Koňské žíně jsou materiálem, který je osvědčený již stovky let díky tomu, že je lehký, prodyšný, vzdušný a odvádí vlhkost a akumuluje teplo. Perfektně se tak stará o zachování hygieny matrace.

Zaujala vás myšlenka, že byste si pořídili matraci z přírodních materiálů? Spolehněte se na matrace české značky Johann Malle, která je specialistou na zdravý spánek už více než 100 let.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit