Zajímavosti

Jak nás ovlivňují barvy v ložnici a jakou vybrat, abyste se cítili příjemně?

Jak nás ovlivňují barvy v ložnici a jakou vybrat, abyste se cítili příjemně?

Odborníci se shodují na tom, že barvy výrazně ovlivňují naši náladu a správný výběr barev do ložnice je jedním z důležitých kroků, jak se cítit dobře při usínání i při probouzení. Chystáte se malovat a nevíte jakou barvu stěn zvolit? A přemýšlíte, jakou barvu postele vybrat tak, aby celá ložnice působila útulně a harmonicky? Poradíme vám.

IDEÁLNÍ VOLBA? ZELENÁ!

Je známé, že zelená barva uklidňuje, proto s ní jistě neuděláte krok vedle. Navíc pohled na zelenou barvu působí proti podrážděnosti a náladovosti. A kdo by nechtěl zahajovat den s úsměvem na rtech?

BÍLÉ SE BÁT NEMUSÍTE

Vzdušná, jemná a nevinná. Taková je bílá barva, na kterou mnoho lidí nedá v ložnici dopustit, a rozhodně nedělají chybu. Ani s bílou by se to však nemělo přehánět, protože může působit chladně. V případě, že vymalujete ložnici na bílo, vsaďte na barevné dekorace a povlečení.

UKLIDŇUJÍCÍ MODRÁ

I když může modrá působit chladně, má schopnost zklidňovat, a navíc vyvolává důvěru. Nemusíte se jí tedy v ložnici bát. Vyhnout byste se jí měli jen v případě, že patříte k zimomřivým osobám.

RADA: FIALOVÉ SE RADĚJI VYVARUJTE

Proč není fialová výmalba ideální barvou do ložnice? Tato barva podporuje intelekt a udržuje nás bdělé. Pokud se vám tedy špatně usíná, měli byste sáhnout po jiné z barev.

TIP: BARVY, KTERÉ LOŽNICI OPTICKY ZMENŠÍ A ZVĚTŠÍ

Recept na to, jak ložnici opticky zmenšit nebo zvětšit, je poměrně jednoduchý. Pokud chcete prostor provzdušnit, dejte přednost světlým barvám. Jestli chcete naopak místnost zmenšit, sáhněte po tmavších odstínech. Ložnici také opticky zvětšíte, pokud zvolíte tmavší podlahu a stěny a strop vymalujete světlými tóny. A naopak: Optického zmenšení dosáhnete tím, že strop vymalujete tmavě a stěny necháte světlé.

JAKOU BARVU POSTELE VYBRAT?

Barva postele by se měla odvíjet především od výmalby. V tomto případě je nejdůležitější zejména volba barvy čela postele, které je jejím nejvýraznějším prvkem. Ve velké oblibě jsou v současnosti především bílá, krémová nebo hnědá čela.

TIP: ČELO, KTERÉ DOKONALE LADÍ K BARVÁM LOŽNICE

Pokud chcete barvu čela postele přizpůsobit vaší ložnici, co se týče například závěsů, zvolte čela Johann Malle, která jsou vyráběna na míru.

SVĚTLÉ VS. TMAVÉ ODSTÍNY

Při výběru barvy postele není od věci vsadit na kontrasty. Postel v tmavších barvách bude velmi dobře působit ve světlé ložnici a naopak. Pokud se rozhodnete pro dřevěnou postel, platí, že světlé dřevo působí vzdušným a čistým dojmem a tmavé dřevo je synonymem útulnosti. Pozor si dejte v případě, že zvolíte kovovou postel, v kombinaci s bílou barvou a světlými barvami by mohla ložnice působit příliš chladně.

VOLBA NÁBYTKU

Při volbě komod a nočních stolků je ideální, aby jejich odstín a materiál ladil k rámu postele, díky čemuž dosáhnete harmonického vzhledu ložnice. Podívejte se na nábytek Johann Malle, který je navržen tak, aby dokonale ladil ke vzhledu luxusních kontinentálních postelí.

Jaká barva u vás v ložnici převažuje a jaké ve vás vyvolává pocity? Napište nám.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit