Inspirace

Kvalitní spánek podle Feng Shui

Spánek podle Feng Shui

Chcete, aby se vaše ložnice proměnila v oázu klidu a odpočinku? V místo, kde budete relaxovat a vychutnávat si kvalitní regenerující spánek? Recept na to, jak proměnit ložnici v místo plné harmonie, zná tradiční čínské učení Feng Shui, které ložnici považuje za jeden z nejdůležitějších pokojů v domě. Zajímá vás, jak podle Feng Shui vybrat postel, kam ji umístit a jakou zvolit matraci? Pak čtěte dále.

POSTEL NA PRVNÍM MÍSTĚ

Zdravý spánek a kvalitní postel? Nerozlučná dvojice. Asi nám dáte za pravdu, že výběr postele je naprosto zásadní, a ani Feng Shui na to nepohlíží jinak. Základem postele by měl být kvalitní a pevný rám, z pohledu Feng Shui je ideální volbou materiálu masivní dřevo. Vzhledem k tomu, že se člověk během spánku otočí zhruba šedesátkrát, je nezbytné dopřát si také dostatečný prostor. Co se týče délky, odborníci radí přičíst k výšce postavy minimálně 25 cm. A šířka? Ideálně jeden metr.

VYŠŠÍ JE LEPŠÍ NEŽ NIŽŠÍ

Také výška postele je naprosto zásadní. Z vyšší postele se vám bude lépe vstávat. A nejen to. Věděli jste, že čím výše ležíte, tím kvalitnější vzduch dýcháte?

TIP: KONTINENTÁLNÍ POSTELE

Už jste slyšeli o kontinentálních postelích? Jednou z předností těchto luxusních postelí je právě jejich výška, která se pohybuje mezi 60 až 70 cm a výše. Tyto postele patří k těm nejlepším na trhu.

RADA: ÚLOŽNÉ PROSTORY NEDĚLAJÍ DOBROTU

Feng Shui se staví proti úložným prostorům, protože neumožňují energii volně proudit. Stejný názor mají odborníci, kteří upozorňují na to, že postele s úložnými prostory nemohou správně větrat, čímž se vytváří prostor pro bakterie a mikroby.

JAK POSTEL NASMĚROVAT?

Přemýšlíte nad umístěním postele? Pak se řiďte následujícími radami. Postel by měla být umístěna úhlopříčně proti dveřím a čelo by mělo být přiražené ke stěně. Ideálně by měla být postel přístupná z obou stran. A směr? Hlava by měla mířit na sever. Nad hlavou není dobré mít okno ani žádné poličky a dekorace. Proč? Podvědomí na těžké předměty umístěné nad hlavou nahlíží jako na potenciální riziko. A vy si zasloužíte dopřát si spánek s klidnou hlavou.

MATRACE JE ALFOU I OMEGOU

Lékaři i odborníci na spánek nám dají za pravdu, že výběr kvalitní matrace je zcela zásadní. Co o volbě matrace říká Feng Shui? Klíčové je, aby byla vyrobena z kvalitních přírodních materiálů, mezi které patří bavlna, vlna, koňské žíně či přírodní kaučuk.

I NA LOŽNÍM PRÁDLE ZÁLEŽÍ

Při výběru ložního prádla platí to stejné jako při výběru matrace. Je důležité, aby bylo vyrobeno z přírodních materiálů, například z bavlny, vlny, lnu, nebo hedvábí. A barva ložního prádla? Skvělou volbou je béžová, slonovinová, hnědá nebo bílá.

RADA NA ZÁVĚR? NEZAPOMÍNEJTE NA PRAVIDELNÉ VĚTRÁNÍ

Pro kvalitní spánek a správnou hygienu v ložnici je nezbytné pravidelné větrání. Pokaždé, když se ráno probudíte, nezapomeňte vyvětrat a dopřát si čerstvý vzduch.

Řídíte se při navrhování interiéru Feng Shui? A co je pro vás při výběru postele zásadní? Podělte se s námi o své postřehy v komentářích.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit