Inspirace Novinky Postele

Proč je důležitá kvalitní postel v časech home officů?

Home office neboli práce z domova je v posledních měsících vzhledem k pandemii koronaviru skloňovaná čím dál tím častěji. Zatímco dříve z domova pracovalo zhruba jen 4 % Čechů, dnes je toto číslo podstatně vyšší. Aktuálně home office využívá zhruba desetina zaměstnanců. Proč je v této době velmi důležitá kvalitní postel?

KVALITNĚJŠÍ POSTEL = EFEKTIVNĚJŠÍ PRÁCE

Kvalitní postel je nerozlučně spojena s lepším a hlubším spánkem a ten je zase spojený s větší efektivitou v práci. Pokud se tedy v noci dostatečně nevyspíte, budete celý den unavení. V případě, že pracujete z domu, únava svádí k tomu, abyste si přes den na chvíli lehli. Z plánovaného půlhodinového spánku se však může snadno stát podstatně delší spánek, který může vést k tomu, že nestihnete udělat do práce vše, co byste měli.

DALŠÍ BENEFITY ZDRAVÉHO SPÁNKU

Kvalitní spánek kromě vyšší efektivity přináší i další skvělé benefity. Například studie publikovaná v časopise JAMA Internal Medicine prokázala, že má spánek velký vliv na to, zda onemocníte. Podle této studie jsou lidé, kteří si dopřávají méně než pět hodin spánku, náchylnější k nachlazení a infekcím. Je také dokázáno, že spánek snižuje stres a vede ke zvýšení pozornosti a koncentrace. Zajímavé jsou také výsledky dalších výzkumů, které prokázaly, že lidé, kteří nedostatečně spí, jsou častěji hladoví a mají větší sklony sahat po kaloričtějších jídlech

HOME OFFICE A PRÁCE Z POSTELE

Věděli jste, že má doma podle průzkumu společnosti Skanska Reality pracovnu zhruba 23 % Čechů? Lidé také často pracují u jídelního stolu, jedná se o 16 % Čechů. Pozornost si zaslouží i poslední číslo, průzkum totiž ukázal, že z postele nebo pohovky pracuje každý desátý. Práci z postele nebo gauče si oblíbili zejména mladí lidé do 35 let. I přesto, že postel přímo svádí k tomu, abychom v ní strávili celý den, odborníci to nedoporučují a radí, aby byla postel spojená pouze se spánkem nebo relaxací. Pokud jste si přeci jen na práci z postele zvykli a chcete z postele pracovat i nadále, popřemýšlejte nad tím, jestli si nepořídit polohovací postel, za kterou vám vaše tělo poděkuje a díky které bude práce příjemnější.

TIP: Polohovací postel Johann Malle

Komentáře

Mohlo by se vám líbit