Postele

Proč odborníci nedoporučují postele s úložnými prostory?

Zdravý spánek

Výběr perfektní postele je nedílně spojený s celou řadou otázek. Jaký materiál postele vybrat? Jakou výšku a rozměr? Jakou barvu? Častou otázkou také je, zda zvolit postel s úložnými prostory, nebo bez nich. Co na tuto volbu říkají samotní experti na kvalitní spánek? Čtěte dále.

ŠETŘÍ MÍSTO, ALE…

Je nepochybně pravda, že úložný prostor pod lůžkem šetří v ložnici místo. Co se však týče jeho působení na kvalitu spánku, odborníci jsou zajedno v tom, že spaní na posteli s úložným prostorem není zdravé. Člověk při spánku dýchá pokožkou celého těla, a je proto důležité, aby rošt i kostra lůžka umožnovaly proudění vzduchu. Stejně tak matrace musí být propustná pro vzduch a páru. Postel, která nedýchá, vede k nadměrnému pocení a k tvorbě plísní.

Volba je tedy jasná. Nejlepší variantou je postel s volným prostorem.

KDE SKLADOVAT PEŘINY?

Nejlepším řešením pro uskladnění peřin jsou bezesporu peřiňáky, skříně a boxy určené právě na peřiny a polštáře. Pokud peřiny dlouho nepoužíváte, měli byste je pravidelně natřásat. Přikrývky a polštáře vyrobené z dutého vlákna je možné skladovat také ve vakuových pytlích, které výrazně šetří místo. Vakuové pytle však nejsou vhodné k uskladnění péřových peřin a polštářů, které musí dobře dýchat. Při uskladňování myslete také na teplo a vlhko, které je dokonalým prostředím pro roztoče. Peřiny a polštáře by měly být udržovány v teple mezi 22 a 26 stupni Celsia.

Chcete pomoci s výběrem postele, která je zárukou zdravého spánku, a s výběrem komody pro vaše ložní prádlo? Kontaktujte nás.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit