Inspirace Zajímavosti

Proč používat na praní ložního prádla přírodní prací prostředky?

Souhlasíte s tím, že je kvalitní spánek základem pro kvalitní život? Tak proč ho neudělat ještě kvalitnějším? Na to, že se vyspíte jako v bavlnce, má vliv celá řada faktorů. Jedná se například o matraci, postel, teplotu v ložnici nebo třeba ložní prádlo. A pro spánek je tím nejlepším ložním prádlem to přírodní. Proč ho prát v přírodních pracích prostředcích? Známe hned 4 přesvědčivé důvody.

4 DŮVODY, PROČ ZVOLIT PŘÍRODNÍ PRACÍ PROSTŘEDKY

V souvislosti s přírodními pracími prostředky a dalším drogistickým zbožím se velmi často používá pojem ekodrogerie. A proč v poslední době zažívá takový boom?

MYSLÍ NA VAŠI POKOŽKU

Prací prostředky označené jako EKO obsahují pouze přírodní látky, mohou se tedy v přírodě rozkládat a neznečišťují ji. Co při spánku oceníte asi nejvíce, je fakt, že jsou tyto přípravky díky svému složení šetrné k pokožce. Pod přikrývkou vypranou v přírodním pracím prostředku proto mohou spokojeně snít malé děti, alergici i astmatici.

ŠETŘÍ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Jak už jsme výše nakousli, přírodní prací prostředky a další ekologická drogérie šetří životní prostředí a má minimální dopad na vodní systém na rozdíl od běžné drogérie. Nezní vám ložní prádlo vyprané v přírodních prostředcích lépe než prádlo vyprané v přípravcích obsahujících optické rozjasňovače, konzervanty, barviva a bělící aktivátory?

VSÁZÍ NA KVALITU A ÚČINNOST

Je prokázané, že jsou přírodní složky při praní stejně účinné jako ty syntetické a mohou se pyšnit nálepkou kvalitní.

NEJSOU TESTOVANÉ NA ZVÍŘATECH

Bezpečnost přírodních pracích prostředků není testovaná na zvířatech, což je skvělá zpráva pro všechny milovníky zvířat. To, že opravdu na zvířatech testované nejsou, dokazuje značka králíčka na obalu.

TIPY NA PŘÍRODNÍ PROSTŘEDKY

Mezi nejoblíbenější ryze přírodní prací prostředky patří mýdlové ořechy a mýdlový sliz. Pojďme si o nich povědět více.

MÝDLOVÉ OŘECHY

Mýdlovými ořechy se označují slupky plodu Sapidus Mukorossi, které označují velké množství saponinů. Co saponiny dokážou? Zatočí s téměř jakoukoliv špínou na oblečení. A jak je používat? Stačí 5 až 6 ořechů vložit do látkového sáčku, zavázat a hodit s oblečením do pračky. Jistě vás potěší, že jsou šetrné i k těm nejjemnějším materiálům včetně hedvábí a že prádlo změkčují, takže nemusíte používat aviváž.

MÝDLOVÝ SLIZ

Mýdlový sliz je skvělou volbou na praní bílého, barevného i jemného prádla. Sečteno podtrženo, jakéhokoliv prádla. Jistě vás potěší, že si jej snadno vyrobíte doma. Budete potřebovat pouze mýdlo na praní, sodu na praní a vodu. Na jednu dávku prádla počítejte zhruba s 200 až 300 ml mýdlového slizu.

A JAKÁ JE CENA EKOLOGICKY ŠETRNÝCH PRACÍCH PROSTŘEDKŮ?

Dobrou zprávou je také skutečnost, že ekologicky šetrné prací prostředky nemusí být zákonitě dražší než ty syntetické. České ekologické prášky koupíte levněji než známé zahraniční syntetické. A například při nákupu kilového balení mýdlových ořechů jednu pračku vyperete za méně než 2 koruny. V případě mýdlového slizu vás jedna várka prádla přijde zhruba na 3 koruny.

A co vy? Zamlouvá se vám představa praní ložního prádla v přírodních pracích prostředcích? Vyzkoušejte je na vlastní kůži a užijte si ještě kvalitnější hodiny strávené v posteli.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit