Inspirace Matrace a rošty Postele

Proč si pořídit vysokou americkou postel?

Chtěli byste se každou noc vyspat lépe než kdy dříve? Přejete si probouzet se dokonale odpočatí a plní energie? Odpovědí na tato přání se může stát luxusní americká postel nazývaná také jako kontinentální nebo boxspring postel. Jaké jsou výhody této bezesporu luxusní postele?

CO JE AMERICKÁ POSTEL?

Nejdříve si pojďme na úvod přiblížit, co to vlastně ta americká postel je a jak se liší od klasických postelí, které má většina z nás v ložnici. Zásadní rozdíl mezi běžnou postelí a tou americkou neboli kontinentální spočívá v její výšce, která se většinou pohybuje okolo 60 cm, a v jejím složení. Americká postel má obvykle čtyři hlavní části.

BOXSPRING

Kontinentální postel se skládá ze spodního dílu tvořeného masivním rámem, pružinovým systémem a dalšími kvalitními materiály – tento díl se nazývá jako boxspring. Boxspring slouží jako ventilační a ortopedický podklad pro hlavní matraci.

HLAVNÍ MATRACE

Právě hlavní matrace, která je obvykle vyšší než klasická matrace, je další nedílnou součástí americké postele. V případě luxusních kontinentálních postelí je matrace navržena tak, aby reagovala na požadavky lidského těla během spánku, a je vyrobená z materiálů té nejvyšší kvality.

SVRCHNÍ MATRACE

Nyní už se dostáváme k poslední důležité části, kterou je svrchní podložka neboli svrchní matrace či topper. Jedná se o tenkou matraci, jež ještě umocňuje komfort při spánku a navíc plní ochrannou funkci, kdy hlavní matraci chrání před opotřebením a před ušpiněním.

ČELO POSTELE

Součástí prémiových boxspring postelí obvykle bývá i postelové čelo, které je dominantním prvkem celé postele. Čelo postele může mít celou řadou podob, může být minimalistické i bohatě zdobené, například prošíváním nebo čalouněnými knoflíky.

KONTINENTÁLNÍ POSTELE MOHOU MÍT RŮZNÉ PODOBY

Na trhu dnes narazíte na poměrně velký výběr kontinentálních postelí, které se liší svým designem nebo použitým materiálem. Zpravidla jsou hlavní matrace a topper na spodní části, tedy boxspringu volně položeny, narazíte však i na postele s napevno přidělaným provedením. Nicméně odborníci doporučují zvolit volně položené matrace. Proč? Volně položené matrace se podstatně lépe udržují, můžete je snadno vysát, vyvětrat nebo otočit, čímž se prodlužuje jejich životnost. Navíc můžete volně položené matrace jednoduše vyměnit ve chvíli, kdy se opotřebují.

AMERICKÉ POSTELE NA MÍRU

Pokud se rozhodnete pro luxusní kontinentální postel vyrobenou na míru, můžete zvolit z nespočtu variant nožiček, postelových čel i textilií, kterými je postel čalouněná. Samozřejmě si můžete nechat vyrobit postel, která odpovídá vašim požadavkům i rozměrem, kromě standardní manželské postele s rozměrem 180 x 200 cm si můžete nechat vyrobit například postel s rozměry 200 x 200 cm nebo 220 x 220 cm.

PROČ SI POŘÍDIT AMERICKOU POSTEL?

Nyní už se dostáváme k tomu, jaké jsou hlavní výhody amerických postelí, které vám zodpoví otázku, proč se rozhodnout pro koupi americké postele.

VÝŠKA GARANTUJÍCÍ POHODLÍ

Velká část lidí si na kontinentálních postelích pochvaluje zejména jejich výšku, díky které se do postele velmi snadno ulehá a také se z ní pohodlně vstává, což ocení nejen starší lidé, ale všichni, kteří si chtějí dopřát nejvyšší komfort. Minimální výška postele by měla být alespoň 50 cm, ideálně by se však měla pohybovat okolo 60 až 70 cm.

NIŽŠÍ PRAŠNOST

To, že je kontinentální postel vysoká, souvisí nejen s pohodlím, ale také s nižší prašností. Pokud totiž budete ležet výše od země, eliminuje se množství prachu ze země, který během noci nadýcháte. Nižší prašnost garantuje nejen výška postele, ale také konstrukce matrace a v neposlední řadě topper, který minimalizuje usedání prachu do matrace. Kontinentální postele jsou tak vhodnou volbou i pro alergiky a pro astmatiky.

MAXIMÁLNÍ POHODLÍ

Každý detail, který utváří kontinentální postel, je navržený tak, aby garantoval maximální komfort při spánku i při odpočinku. U prémiových amerických postelí je kladený obrovský důraz na precizní zpracování i vysokou kvalitu použitých materiálů. Někteří výrobci například nabízejí postele vyrobené za použití pouze ryze přírodních materiálů. Skladba postele je navíc navržena ve spolupráci s odborníky na spánek. Některé americké postele jsou vybaveny polohovacím systémem, který ocení lidé se zdravotními problémy i lidé, kteří si v posteli rádi čtou.

LUXUSNÍ DESIGN

Díky boxspring posteli se můžete i v ložnici cítit jako v tom nejdražším hotelovém pokoji. Kontinentální postele se totiž pyšní výjimečným designem, díky kterému každé ložnici vdechnou nádech luxusu.

VYSOKÁ KVALITA, ODOLNOST I DLOUHÁ ŽIVOTNOST

Jak už jsme zmínili, kontinentální postele jsou velmi kvalitní. Ale pozor, narazit můžete i na levnější postele, které jsou sice označovány jako kontinentální, ale nesplňují základní požadavky. Nejčastěji jim chybí jedna ze základních částí, tedy boxspring, který je nahrazený pouze prázdným prostorem bez pružinového systému. Pokud však zvolíte postel osvědčeného výrobce, můžete se spolehnout na vysokou kvalitu i odolnost, vysokou nosnost a v neposlední řadě dlouhou životnost postele.

HYGIENA POUŽÍVÁNÍ

Konstrukce americké postele zajišťuje cirkulaci vzduchu a také efektivní odvádění vlhkosti, což garantuje hygienu používání postele.

ZÁVĚR: AMERICKÁ POSTEL JAKO INVESTICE, KTERÁ SE VYPLATÍ

Výše uvedené výhody amerických postelí dokazují, že se jedná o investici, které se vám mnohonásobně vrátí. Kvalita spánku se totiž odráží do všech aspektů lidského zdraví.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit