Inspirace Postele

Umí vaše postel stárnout s vámi?

Kvalitní postele jsou na celý život. Pokud se tedy rozhodnete, že do postele investujete, vyberte si takovou, se kterou budete spokojení i za desítky let. Vzhledem k tomu, že v posteli v průměru strávíte až třetinu života, jedná se o rozhodnutí, před kterým je dobré udělat si průzkum trhu. Jaké postele budou stárnout s vámi?

JAK SI VYBRAT POSTEL?

Na jaké parametry se před výběrem postele zaměřit? Rozhodovat byste se měli podle rozměru, designu, výšky postele, materiálu postele a také kvality konstrukce. V potaz byste měli vzít i variantu, že zvolíte polohovací postel, která vám zajistí maximální komfort. Pojďme si jednotlivé parametry přiblížit.

ROZMĚR POSTELE

Co se týče rozměru postele, standardní rozměry pro jednolůžko jsou 90 x 200 cm a pro dvojlůžko 180 x 200 cm. V současnosti jsou však k dostání i postele s prodlouženou délkou a také atypické rozměry, které firmy vyrobí na míru vašim požadavkům. Pokud máte tedy dostatek místa v ložnici, dopřejte si velkou postel, na které se vám bude pohodlně spát.

VÝŠKA POSTELE

A jakou výšku postele zvolit? Nejnižší doporučená výška z hlediska chladu a víření prachu je 30 cm. V posledních letech se však čím dál tím větší oblibě těší vysoké boxspringové postele s výškou 50 až 65 cm, ze kterých se velmi dobře vstává.

DESIGN

Při výběru postele byste samozřejmě neměli zapomínat ani na její vzhled. Na vzhledu postele se výrazně podílí čelo, které nabízí nejen estetickou funkci, ale je také praktickým prvkem postele. Pokud si přejete, aby čelo dokonale ladilo s vaší ložnicí, jistě vás osloví postelová čela české značky Johann Malle, jež vám čelo vyrobí na míru z nepřeberného množství materiálů, barev a vzorů.

MATERIÁL

Do kvality postele se samozřejmě z velké míry promítá také materiál, ze kterého je postel vyrobena. Mezi ten nejkvalitnější materiál, používaný na výrobu postelí, patří masivní dřevo. Masiv je nejen velmi odolný, ale také nadčasový materiál, který se bude vyjímat i ve vaší ložnici.

KONSTRUKCE

Konstrukce je alfou i omegou každé postele a má zásadní vliv na životnost a odolnost postele. Pokud chcete, aby vám postel vydržela co nejdéle, zaměřte se na to, jak kvalitní a robustní jsou spoje a z jakého materiálu je konstrukce vyrobena.

POLOHOVACÍ POSTELE

Polohovací postele zajistí nejen kvalitní spánek, ale také dokonalý odpočinek například při čtení knížky. Polohovací postele však přinášejí také řadu zdravotních benefitů. Věděli jste, že polohovací postel přispívá ke zmírnění bolestí zad, zlepšení krevního a lymfatického systému, zmírnění migrén a také k léčbě nespavosti? Kromě toho postele s polohovacím roštem zlepšují imunitní systém a napomáhají k dokonalé relaxaci celého těla.

TIP: Polohovací postel Vela

Designová a neuvěřitelně pohodlná. Právě taková je ručně vyrobená polohovací kontinentální postel českého výrobce Johann Malle. Tato postel je vyrobena z masivního dřeva a pyšní se kvalitním motorovým a polohovacím systémem od německého výrobce. Pokud se rozhodnete pro tuto postel, můžete se spolehnout na to, že si kdykoliv budete moci navolit optimální polohu. Nastavit si můžete zádovou, hlavovou i nožní část. Tuto luxusní postel ocení nejen osoby s onemocněním pohybového aparátu, ale jednoduše všichni, kteří si chtějí dopřát v ložnici maximální komfort.

Vybíráte postel na celý život? Vyberte si takovou, která vám zajistí dokonalé pohodlí. Dopřejte si kvalitní polohovací postel tradičního českého výrobce.

Komentáře

Mohlo by se vám líbit